جستجوی همکاران

روان پزشکی

عوامل روحی و روانی موثر بر ايجاد بیماری دیابت

محسن حسن‌زاده، روانشناس و مدرس دانشگاه

چه عوامل روحي و رواني بر ايجاد بیماری دیابت و همچنين افزايش میزان قند مؤثر هستند؟

۱ – تند حرف زدن و پرخاشگر بودن .

۲ – عجول و کم‌صبر بودن .

۳ – اهل صف نیستند و بلندپروازند.

۴ – تند راه‌رفته و تند غذا می‌خورند.

۵ – کمال‌گرایی افراطی داشته و خود را با دیگران مقایسه کردن.

ادامه مطلب

عوامل روحی و روانی موثر بر ايجاد بیماری دیابت

عوامل روحی و روانی موثر بر ايجاد بیماری دیابت

دارو درمانی اختلالات شخصیت

الهه دروگر دانشجوی دکتری روانشناسی بالینی

مدرس و مشاور دانشگاه

خلاصه

دارو درمانی اختلالات شخصیت موضوع پیچیده ای است گرچه که روانپزشکان دامنه متنوعی از داروهای روانی را برای این اختلال تجویز می کنند، از طرف سازمان غذا و داروی ایالات متحده هیچ داروی ثبت شده ای برای این اختلالات در نظر گرفته نشده است و در بسیاری از تحقیقات، روان درمانی بعنوان درمان خط اول و دارو درمانی به عنوان درمان تکمیلی و کمک کننده در نظر گرفته شده است.

اختلال شخصیت طبق تعریف پنجمین ویرایش کتابچه تشخیصی آماری اختلالات روانی (DSM5) عبارت است از تجارب درونی ذهنی و رفتاری با دوامی که دور از معیارهای فرهنگی فرد است، نفوذی غیر قابل انعطاف دارد، از نوجوانی یا جوانی شروع می شود، در طول زمان تغییر نمی کند و موجب ناخشنودی فرد و مختل شدن کارکردهایش می شود.این اختلال دست کم در دو حوزه از چهار حوزه زیر تظاهر می کند: شناخت، عاطفه، کارکردهای بین فردی و یا کنترل تکانه (سادوک و سادوک ۲۰۱۱). به گفته تاسمن و همکاران (۲۰۱۵) DSM5 معیارهای تشخیصی فراتری مانند آسیب در هویت، خود جهت یابی و همدلی و صمیمیت را نیز در طبقه بندی و تعریف این اختلال در نظر گرفته است.

ادامه مطلب

روان پزشکی

روان‌پزشکی یکی از تخصص‌های پزشکی است. این رشتهٔ تخصصی به بررسی مسایل رفتاری، هیجانی و پیشگیری و درمان اختلالات روانی آدمی می‌پردازد. ارزیابی روان‌پزشکی معمولاً شامل اخذ شرح حال و معاینه وضعیت روانی است. معاینه فیزیکی، انجام آزمایش و گاه تصویربرداری از مغز از جمله روش‌هایی هستند که برای بررسی و ردکردن علل طبی احتمالی ایجادکننده علایم به کار می‌روند. داروها و روان‌درمانی‌ها اساس درمان‌های انجام‌شده در روانپزشکی هستند.

کلینیک روان پژوه افتخار دارد با همکاری تعدادی از روان پزشکان حاذق مشهد که علاوه بر تبحر در دارودرمانی به آموزش های روان درمانی نیز مجهز هستند، خدمات روان پزشکی را نیز به مراجعان محترم در محل کلینیک ارائه نماید.

برای گرفتن وقت و اطلاعات بیشتر لطفا با شماره تلفن زیر تماس بگیرید:

 

۰۵۱۳۸۶۹۴۰۵۵

دارو درمانی اختلالات شخصیت

دارو درمانی اختلالات شخصیت