درباره ما

تاریخچه روان پژوه

هرچه بر میزان تحصیلات و آگاهی مردم افزوده می‌شود و هرچه زمان به جلوتر گام برمی‌دارد، علاقه افراد جهت اخذ مشاوره و راهنمایی از مشاوران باتجربه و خبره بیشتر و بیشتر می‌شود. شاید بتوان گفت در جامعه ما دیدگاه مردم نسبت به مشاوره نسبت به دو دهه پیش مثبت‌تر و بهتر شده است. اگر زمانی تصور بر این بود که روانشناسان صرفا با بیماران روانی سر و کار دارند و هرکس تحت نظر روانشناس یا روانپزشک باشد، فردی است مسأله‌دار و نمی‌توان روی او حسابی باز کرد، حالا بسیاری از خانواده‌ها متوجه غیرمنطقی بودن این نوع طرز فکر شده و با روی گشاده به روان شناسی و مشاوره نگریسته و از این خدمات استفاده می‌‌کنند. حالا دیگر کمتر کسی یافت می‌شود که مراجعه به روانشناس یا مشاور را محدود به وجود بیماری روانی بداند و دیگر اینکه استفاده از تجربیات کسانی که از این خدمات بهره‌مند شده و نتیجه مطلوب‌تری گرفته‌اند منجر به ایجاد رویکرد مناسب‌تری به این موضوع شده است. امروزه با جا افتادن بیشتر این نقش و افزوده شدن بر تعداد روانشناسان و مشاورین و همچنین گسترش دفاتر و کلینیک‌های مشاوره،‌ دسترسی افراد جهت مراجعه و گرفتن مشاوره بیشتر شده تا آنجا که در حال‌حاضر در دادگاه‌ها، کلانتری‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی نیز شاهد حضور روانشناسان و مشاورین هستیم. می توان گفت، موضوعات زیادی هستند که می‌توان برای آنها از نظرات تخصصی مشاورین و روانشناسان استفاده کرد؛ از جمله:مشاوره پیش از ازدواج، مشکلات بین فردی زوجین و والدین با فرزندان یا فرزندان با والدین، مشاوره شغلی، مشاوره تحصیلی، اعتیاد، پرورش و تربیت کودکان و نوجوانان، اضطراب، افسردگی، وسواس، تشخیص عقب‌ماندگی ذهنی و بیش‌فعالی، سنجش هوش، سنجش رغبت شغلی و....

کلینیک مشاوره و خدمات روان شناختی روان پژوه تحت نظارت سازمان بهزیستی و با مدیریت و مسوولیت فنی دکتر علی پژوهنده از سال ۱۳۸۷ در مشهد شروع به کار کرد و به حول و قوه الهی توانست با اقبال گسترده مردم، رسانه ها (رادیو، تلویزیون و روزنامه ها) و سایر مراکز مشاوره روبرو شود.

دکتر علی پژوهنده متولد ۱۳۵۷ دارای دکتری تخصصی روان شناسی تربیتی از دانشگاه خوارزمی تهران است. وی از اوایل دهه ۸۰ به روانکاوی علاقه مند شد و پس از مدتی به صورت حرفه ای آموزش هایی را در روان کاوی زیر نظر اساتیدی همچون دکتر افسانه علیسبحانی، دکتر بابک روشنایی مقدم، آقای دکتر حسن مکارمی (فرانسه)، دکتر سهیلا کیانی (آلمان) آقای دکتر سید حسین مجتهدی، آقای هادی رحیمی دانش (سوئد)، گذراند. او همچنین مترجم تعدادی از مقالات فروید و متاخرین و مولف چند مقاله در حوزه های زمان و مرگ در روانکاوی است که در نشریات مختلف به چاپ رسیده اند.

کلینیک مشاوره روان پژوه از ابتدای شکل گیری تا کنون،  در زمینه های عمومی و تخصصی مشاوره و روان درمانی مشغول فعالیت بوده است و در مدتی کمتر از ۹ سال توانسته است جایگاه مناسبی در میان مراکز مشاوره مشهد بیابد. تیم مشاوره و درمان روان پژوه شامل روان شناس بالینی، روانپزشک، مشاور خانواده، مشاور کودک و نوجوان، انتخاب رشته، مشاوره شغلی و روان درمانی تحلیلی  است که با بهره گیری از جدیدترین ابزارهای سنجش روانی و شخصیتی به ارائه خدمات در زمینه های مشاوره پرداخته است.

با توجه به علایق شخصی مسئول فنی کلینیک و نیز وضعیت بسیار نابسامان و غیر حرفه ای مشاوره و روان درمانی در مشهد که سبب بروز رفتارهای غیر اخلاقی و غیر حرفه ای بسیاری شده و بی اعتمادی به این رشته را موجب شده بود، سیاست روان پژوه از ابتدای تاسیس  تا کنون بر این بوده که گامی در زمینه آموزش و سوپرویژن مشاوران در زمینه های تخصصی برداشته شود. این مهم، ابتدا با برگزاری کارگاه های تخصصی و سپس با تمرکز بر آموزش، سوپرویژن و روان کاوی آموزشی برای آموزش روان درمانگران تحلیلی و روانکاوان،  توسط اساتید پارسی زبان و انگلیسی زبان در سراسر دنیا به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس به ثمر رسید و هنوز هم با شور و انرژی فراوان ادامه دارد.

کلینیک روان پژوه از سال ۱۳۹۳ به طور تخصصی شروع به آموزش و تربیت روان درمانگر تحلیلی نموده است و در حال حاضر به عنوان یکی از مهم ترین مراکز آموزش روان درمانگر تحلیلی زیر نظر اساتید و روانکاوان معتبر IPA در مشهد و ایران است و تا کنون توانسته است نزدیک به ۱۰۰نفر از روان شناسان و روانپزشکان محترم مشهد و شهرستان های دیگر را تحت آموزش، سوپرویژن و تحلیل آموزشی قرار دهد.

 

خدمات روان پژوه

کلینیک مشاوره روان پژوه افتخار داشته است تا با بهره گیری از حرفه ای ترین متخصصان مشاوره، روان درمانی و روان پزشکی مشهد، در زمینه های زیر خدمات خود را به هموطنان پارسی زبان ارائه دهد:

  • مشاوره و روان درمانی

روان درمانی تحلیلی و روان کاوی

مشاوره های فردی در زمینه های اضطراب، افسردگی، وسواس، ارتباطات بین فردی و...

مشاوره های تحصیلی در زمینه های برنامه ریزی تحصیلی، انتخاب رشته ، آمادگی برای امتحانات و...

مشاوره های خانوادگی در زمینه های ازدواج، طلاق، بهبود روابط زناشویی، افزایش محبت و مودت در پیوند زناشویی...

مشاوره کودک و نوجوان و بازی درمانی

مشاوره های گروهی ویژه نوجوانان، کودکان، والدین و زوجین

مشاوره تلفنی ۹۰۹۵۱۱۴۰۵۵

مشاوره آنلاین

  • سنجش

سنجش هوش با معتبرترین تست های موجود دنیا (نظیر تست هوش وکسلر)

سنجش شخصیت و مشکلات شخصیتی

سنجش های پیش از ازدواج

  • آموزش و سوپرویژن

برگزاری کارگاه های عمومی مشاوره و روان درمانی توسط تیم علمی کلینیک

برگزاری کارگاه تمثیل درمانی توسط دکتر علی صاحبی

برگزاری کارگاه طرحواره درمانی توسط دکتر حسن حمید پور

برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه والدین، زوجین، مدیران و کارکنان

برگزاری دوره های آموزش روان درمانی تحلیلی ویژه متخصصان روان شناسی و روان پژشکی

برگزاری دوره های سوپرویژن عمومی (زیر نظر سازمان بهزیستی خراسان رضوی)

برگزاری دوره های سوپرویژن تحلیلی توسط اساتیدی از تهران، آمریکا، فرانسه و سوئد

برگزاری دوره سوپرویژن گروه درمانی تحلیلی زیر نظر روانکاو برجسته ایرانی آقای هادی رحیمی دانش (سوئد)

برگزاری ۳ دوره آموزش روان کاوی لاکانی زیر نظر روانکاو برجسته ایران آقای دکتر حسن مکارمی (پاریس)

برگزاری سمپوزیوم یک روزه روانکاوی با حضور جمعی از روانکاوان آلمانی و ایرانی با کمک مرکز خدمات روان شناختی سیاووشان تهران

برگزاری کارگاه ۱ روزه روانکاوی و نظریه دلبستگی با حضور جرمی هلمز روان کاو برجسته انگلیسی و از پیشگامان نظریه دلبستگی

 

ما افتخار داریم که خدمات مشاوره و روان درمانی خود را نه تنها به همشهریان پارسی زبان خود در مشهد بلکه به سایر هموطنان در شهرهای مختلف ایران نظیر، تهران، اصفهان، زاهدان، بیرجند، بجنورد، قوچان، تربت جام و... و کشورهایی نظیر، اتریش، انگلستان، آلمان، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و... به لطف پیشرفت های عظیم فناوری، ارائه داده ایم.

مشاوره و روان درمانی
روانکاوی
نوبت دهی اینترنتی
آموزش و سوپرویژن
برگزاری کارگاه ها و دوره ها
مشاوره تلفنی و آنلاین